Ukens filmanbefaling: The room

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Siden det er lørdag i dag ville jeg gjerne tipse dere om en film dere på se. Den heter "The Room" og er nok inspirert av Fritzl-marerittet, Natascha Kampucsh og den faenskapen der - hvor jenter har blitt holdt fanget i kjelleren i mange år og godt gjennom det verst tenkelige.
Ma er en 24 år gammel jente som har levd i fangeskap i 7 år. Hun har fått en 5 år gammel gutt som heter Jack og selv om han er et "resultat" av voldtektene av kidnapperen så elsker hun han. Hun skaper er univers for han hvor hele verden dreier seg om de to og dette rommet de lever i. Kidnapperen kommer ofte inn på kveldene for å voldta Ma og da må lille Jack gå inn i klesskapet for å sove. Utrolig tragisk men det er laget på en måte som er utholdelig å se på. En dag bestemmer Ma for å fortelle Jack om verden på utsiden og sammen lager de en plan på hvordan de skal komme seg ut.. Mer føler jeg ikke at jeg kan røpe. Dere MÅ se den!


Tusen takk for alle fine ord fra mitt forrige innlegg. Dere er fine! <3 Vi blogges senere!
________________________________________________________________________________________________________________________
Snapchat: martalise
Kose dere med bursdagsuke ! <3