5 steg til en perfekt omelett
Dere på snapchat vet hvor glad vi er i egg, vi spiser det HVER dag og flesteparten av gangene blir det omelett. Det er mange måter å lage en omelett på, men i dag tenkte jeg å vise dere min måte siden jeg alltid deler oppskrifter på søndag :-) Det dere trenger er: 2 egg, 3 remser bacon, persille, salt, pepper + grønnsaker


I. Knus to egg i en skål og visp i 20 sekunder raskt.
II. Ta frem 3 remser av bacon og klipp de opp med en saks. Stek de på middels + varme.

III. Når baconet er ferdig stekt heller du egge-blandingen over og her kommer den viktige delen. For å få omeletten luftig må du etter 20 sek begynne å ta spaden innover slik som på bildet. Ta fra hver kant frem og tilbake.


IV. Snu omeletten med hjelp av en annen stekespade og stek i noen sekunder. Ikke for mye, for da blir den for mye stekt og tørr.
V. Topp med ost, litt flere baconbiter og grønnsaker. Krydre med persille, salt, og pepper.

_____________________________________________________________________________________________________________________________
Sjekk ut kategori "Mat og trening" for flere oppskrifter og tips!
Marta Alise
Liker
Kommentarer




